Υποψήφιοι του ΚΚΕ στην Α’ και Β’ Περιφέρεια Πειραιά

kke logo

Διγενή και Παντελάκη στην Α’- Αμπατιέλος και Μανωλάκου στη Β’ Πειραιά

Ανακοινώθηκαν οι υποψήφιοι του Κομουνιστικού Κόμματος Ελλάδος στις βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου. Συγκεκριμένα, οι υποψηφιότητες ανά εκλογική Περιφέρεια έχουν ως εξής:

Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ
Δήμοι: Αίγινας, Αγκιστρίου, Κυθήρων, Πειραιώς, Πόρου, Σπετσών, Τροιζήνας - Μεθάνων, Ύδρας
1 Διγενή Ασημίνα (Σεμίνα) Δημοσιογράφος συνεργαζόμενη
2 Καρπής Νίκος αντιπλοίαρχος Λιμενικού Σώματος ε.α.
3 Μανουσογιαννάκης Γιάννης Συνταξιούχος ναυτεργάτης
4 Μαρούπας Βαγγέλης μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ & Γραμματέας της ΤΕ Πειραιά
5 Μόφορης Γρηγόρης Αυτοαπασχολούμενος Μηχανικός αυτοκινήτων
6 Ξεκαλάκης Δημήτρης Κοινωνιολόγος Μέλος της Προσωρινής Διοίκησης του Συλλόγου "Εμείς που σπουδάσαμε στο σοσιαλισμό"
7 Παντελάκη Ελπίδα Γραμματέας της ΕΕΔΥΕ
8 Χατζηδάκη Ευτυχία απόφοιτος Φιλοσοφικής Μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ

Β΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ
(Δήμοι: Κερατσινίου- Δραπετσώνας, Κορυδαλλού, Νίκαιας - Ρέντη, Περάματος, Σαλαμίνας)
1 Αγγελινιάδη Σωτηρία νηπιαγωγός Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής
2 Αμπατιέλος Νίκος Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ
3 Ευαγγελάκης Θανάσης πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Πειραιά
4 Μανιάτης Θανάσης πανεπιστημιακός, καθηγητής του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Αθήνας ΕΚΠΑ
5 Μανωλάκου Διαμάντω Γεωπόνος βουλευτής
6 Μαστρολέων Δέσποινα ιδιωτικός υπάλληλος μέλος ΔΣ ΟΓΕ
7 Μπενετάτος Στέλιος καθηγητής πρώην Δήμαρχος Νίκαιας
8 Μπουρνάς Δημήτρης ναυτιλιακός υπάλληλος
9 Παπαοικονόμου Στέλλα δικηγόρος – ιδιωτικός υπάλληλος
10 Παπουτσιδάκη Ελευθερία Αυτοαπασχολούμενη οδοντίατρος, Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Οδοντιάτρων Πειραιά, μέλος ΓΣ Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας
11 Πουλικόγιαννης Σωτήρης Μεταλλεργάτης, πρόεδρος του Συνδικάτου Μετάλλου και Ναυπηγοεπισκευαστικής Βιομηχανίας Ελλάδας, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Μετάλλου

 

Pin It