Υποψήφιοι του ΚΚΕ στον Δήμο Πειραιά και την Περιφέρεια

kke

Ανακοίνωση των πρώτων ονομάτων στην συγκέντρωση που πραγματοποιήθηκε στο ΠαΠει

Στη συγκέντρωση που οργανώθηκε στον Πειραιά της Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου, η ΤΕ Πειραιά ανακοινώσε τα πρώτα ονόματα υποψηφίων για το δήμο του Πειραιά και την Περιφέρεια Πειραιά.

Πρόκειται για κόσμο με συμμετοχή στην πάλη του λαού, με παρουσία σε κάθε μικρή και μεγάλη διεκδίκηση των εργαζομένων, για αγωνιστές.
Απέναντι σε ένα μπλοκ δυνάμεων που προσανατολισμό έχει την ενίσχυση της κερδοφορίας του κεφαλαίου, οι υποψήφιοι της Λαϊκής Συσπείρωσης, των ψηφοδελτίων που στηρίζει το ΚΚΕ σε περιφέρεια και δήμους θα είναι η φωνή των εργαζομένων, των λαϊκών στρωμάτων, της νεολαίας, των φτωχογειτονιών.

Με αλφαβητική σειρά υποψήφιοι για το δήμο του Πειραιά είναι:
1. Γαβρίλη Αλεξία, ηθοποιός
2. Γκερλές Μπάμπης, φοιτητής μαθηματικού
3. Δεληγιάννης Γιάννης, μέλος του ΔΣ του ΕΚΠ και του ΔΣ του συνδικάτου Μετάλλου, παράρτημα Πειραιά
4. Καρπής Νίκος, απόστρατος αξιωματικός του Λιμενικού Σώματος
5. Κουράκου Σταματίνα, λογίστρια, πρόεδρος της Ένωσης γονέων του Ε’ δημοτικού διαμερίσματος
6. Λαμπράκης Γιώργος, συνταξιούχος ΟΤΑ, μέλος γραμματείας ΕΕΔΥΕ
7. Λεάνης Μιχάλης, αθλητικογράφος
8. Μαγγανάς Γιάννης, μέλος ΔΣ ΠΕΜΕΝ
9. Μαρούπας Βαγγέλης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, γραμματέας της ΤΕ Πειραιά
10. Μόφορης Γρηγόρης, πρόεδρος σωματείου ιδιοκτητών συνεργείων Αττικής
11. Μπαρμπαρούσης Λευτέρης, πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Κατώτερων Πληρωμάτων Μηχανής ΕΝ- Στέφενσον
12. Ξεκαλάκη Πόπη, εκπαιδευτικός, μέλος του προεδρείου της ΟΓΕ
13. Παντελάκη Ελπίδα, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, δημοτική σύμβουλος Πειραιά
14. Παπαΐωαννίδης Άρης, φοιτητής στο ΠΑΔΑ, πέρσι πρόεδρος του 15μελούς στο Μουσικό Σχολείο Πειραιά
15. Περάματζης Βαγγέλης, πρόεδρος στο σωματείο Φοίνικος Αγίας Σοφίας
16. Πέτρουλα Δήμητρα, συγγραφέας
17. Ρεϊση Μαργαρίτα, μέλος προεδρείου ΟΓΕ, πρόεδρος γυναικείου συλλόγου Πειραιά «Η Πρόοδος»
18. Ρεσβάνη Αλεξάνδρα, γιατρός πνευμονολόγος
19. Σάββας Σάββας, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
20. Σπηλιόπουλος Στέλιος, συνταξιούχος, διαμερισματικός σύμβουλος της Α’ δημοτικής κοινότητας Πειραιά
21. Τσίκλος Γιώργος, ιδιοκτήτης φροντιστηρίου
22. Τσουκάτου Ελεάννα, πρόεδρος του συλλόγου ΕΤΕΠ του ΕΜΠ
23. Χρυσανθίδης Μίλτος, γιατρός πνευμονολόγος

Για την Περιφερειακή Ενότητα Πειραιά
1. Γουρουντή Ανθή, μουσικός, υπεύθυνη πολιτιστικών θεμάτων δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Πειραιά
2. Ευθύμερος Χάρης, πρόεδρος 15μελους ΕΠΑΛ Κορυδαλλού
3. Μανουσογιαννάκης Γιάννης, μέλος ΚΕ του ΚΚΕ, περιφερειακός σύμβουλος, συνταξιούχος ναυτεργάτης
4. Ξουράφης Νίκος, πρόεδρος ΕΚΠ, πρόεδρος σωματείου Χημικής βιομηχανίας, αντιπρόεδρος ομοσπονδίας Χημικής βιομηχανίας
5. Πατίδης Ηλίας, πρόεδρος ΕΛΜΕ Πειραιά
6. Πουλικόγιαννης Σωτήρης, πρόεδρος συνδικάτου μετάλλου Αττικής
7. Τσελέντης Μάκης, αντιπρόεδρος συνδικάτου ΟΤΑ
Το επόμενο διάστημα θα ανακοινωθούν και άλλοι υποψήφιοι, καθώς και υποψήφιοι για τα διαμερίσματα του Πειραιά, αλλά και οι υποψήφιοι για τους άλλους δήμους.

ETEKA_Desktop

eep logo